Wszystko na temat aranżacji domu

Przedpokój ładnie urządzony

Przedpokój to jedno z trudniejszych pomieszczeń do urządzenia. Jednak wystarczy zastosować kilka trików, aby stworzyć w przedpokoju całkiem niezłą aranżację. Podpowiadamy jak go urządzić, aby maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń, a przy tym, by już od progu zachwycał gości.

Jak ładnie urządzić przedpokój?

Poza podstawowymi elementami wyposażenia, takimi jak: szafa, wieszak, siedzisko, schowek na buty, w przedpokoju powinno znaleźć się także lustro. To sprawdzony sposób na optyczne powiększenie przestrzeni korytarza. Umiejętnie dobrane lustra podwoją wnętrze, stając się przy tym ciekawym elementem dekoracyjnym, który będzie pomocny, gdy zechcemy przed wyjściem z domu sprawdzić jak wyglądamy. Lustro warto mieć w przedpokoju również z innego powodu: przy współpracy z właściwie dobranym oświetleniem jest w stanie rozjaśnić ciemny przedpokój, a także pozwoli wyeksponować dodatkowe elementy wystroju, takie jak kwiaty czy obrazy.
Kolejnym sposobem na ciekawą aranżację strefy wejścia jest zabudowa sięgająca sufitu lub piętrowe zagospodarowanie przestrzeni. Idealne meble do przedpokoju powinny być długie i płytkie, tak aby bez problemu zmieścić w nich wszystkie elementy naszego obuwia i odzieży zewnętrznej. Meblując przedpokój warto zastosować wszelkiego rodzaju wnęki. Takie rozwiązanie daje dużo dodatkowego miejsca na przechowywanie. Fronty szaf powinny być jasne i wykończone na wysoki połysk, przez co mogą dodatkowo optycznie powiększyć powierzchnię oraz dodać oryginalnego charakteru.

2 komentarze

  • Żaneta, 2 marca 2017, 11:35

  Odpowiedz

  Ja w przedpokoju mam tylko lustro i pufę…

  • Weronika, 2 marca 2017, 20:09

  Odpowiedz

  Jestem w temacie, bo przed dwoma tygodniami skończyłam remont mieszkania, a w tym przedpokoju i planujemy z mężem wymienić meble na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.