Wszystko na temat aranżacji domu

Jaką fototapetę wybrać?

Fototapety ożywiają pomieszczenie, podkreślają charakter danego wnętrza oraz nadają przytulności panującemu klimatowi. Fototapeta choć zawsze się wyróżnia – pełni rolę tła, a zarazem detalu przyciągającego wzrok. Za jej sprawą można diametralnie zmienić charakter wnętrza, jednak musi być ona idealnie dopasowana do wnętrza, aby nie popsuła całości aranżacji. Wybierając fototapetę wybiera się nie tylko wzór, ale także rodzaj podłoża na którym będzie wydrukowana. Podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę przy zakupie fototapety, aby gwarantowała ona estetykę i trwałość.

Rodzaje fototapet i ich właściwości:

• Fototapeta foliowa
Najtańszą i najpopularniejszą jest tapeta foliowa, czyli wydruk na folii samoprzylepnej. Przypomina ona ścienną naklejkę. Jakość fototapety zależy od wyboru folii i farby drukarskiej. Stosuje się ją do naklejania na gładkie powierzchnie. Nie należy jej naklejać na nierównej, chropowatej powierzchni, ani w miejscach narażonych na dotyk i tarcie. Świetnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.
• Fototapeta laminowana
Fototapeta laminowana to bardzo wytrzymały rodzaj tapety, która jest wyprodukowana na podłożu lateksowym. Idealnie sprawdzi się w łazience czy kuchni, ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czyszczenie i mycie środkami chemicznymi. Ze względu na swoją trwałość jest również optymalnym rozwiązaniem do dekoracji ściany w salonie, czy sypialni.
Fototapeta winylowa
Fototapety winylowe mają podkład fizeliny z dodatkiem winylu. Podkład jest grubszy, cięższy i stosunkowo najtrwalszy. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia. Z tego powodu świetnie sprawdzi się w łazience, kuchni i przedpokoju.

2 komentarze

  • Dorota, 12 lutego 2017, 17:28

  Odpowiedz

  Ostatnio modne są fototapety artystyczne albo wydruki miast.

  • Anka, 15 lutego 2017, 16:40

  Odpowiedz

  Muszę odnowić jedną ze ścian w pokoju. Zastanawiam się, czy fototapeta nie jest staromodna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.