Wszystko na temat aranżacji domu

Jaką tapetę wybrać?

Zmieniająca się moda nie zawsze jest łaskawa dla tapet. Różnorodność wzorów, faktur i kolorów sprawia, że od kilku sezonów coraz chętniej powracają do wnętrz naszych domów i mieszkań. Niewątpliwą zaletą tapet jest możliwość ich stosowania we wszystkich pomieszczeniach, a także niezwykła dekoracyjność, która nadaje naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Dzięki innowacyjnym technologiom, które uszlachetniają wygląd tapet i wydłużają ich żywotność, nie musimy obawiać się o ich trwałość.

Jaki rodzaj tapety wybrać?

• Tapety papierowe
Tapety papierowe dostępne są w szerokiej ofercie wzorów i kolorów. Wykonane są z jednej lub dwóch warstw papieru. Są jednak cienkie i trudne do utrzymania w czystości, dlatego polecane są do pomieszczeń, gdzie nie będą narażone na zabrudzenie, ścieranie lub wilgoć, np. do sypialni.
• Tapety winylowe
Tapety winylowe pokryte są z wierzchu odpornym na wodę i ścieranie winylem. Można je więc czyścić bez ryzyka zniszczenia powierzchni, dlatego polecane są na ściany w łazience lub kuchni. Myje się je wodą z detergentem.
• Tapety tekstylne
Tapety tekstylne plecione są z mieszanek włókien, zarówno naturalnych (jedwab, len, bawełna) jak i syntetycznych (poliester, wiskoza). Zastosowane na ścianie dają efekt miękkości i przytulności. Pokryta nimi ściana pochłania parę wodną i z powrotem ją oddaje. Idealnie nadaje się do pomieszczeń w których spędzamy wiele czasu, np. salon, sypialnia. Nie można ich myć, można je jedynie odkurzać.
• Tapety na flizelinie
Tapety na flizelinie są to tapety papierowe lub winylowe podklejone warstwą flizeliny, która zabezpiecza tapetę przed marszczeniem lub rozrywaniem się. Są one ciepłe, tłumią hałas i dobrze kryją nierówności ścian.

2 komentarze

  • Magda, 2 stycznia 2017, 15:29

  Odpowiedz

  Chciałabym położyć w paru pomieszczeniach tapetę, ale zastanawiam się jaka będzie najlepsza.

  • Jola, 4 stycznia 2017, 18:37

  Odpowiedz

  Teraz tapety są w modzie. Sama nad nimi myślę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.