Wszystko na temat aranżacji domu

Jak udekorować okna?

Wystrój okien we wnętrzu domu czy mieszkania, to ostatni etap procesów aranżacyjnych. Ciekawa dekoracja okien, może być ozdobą każdego wnętrza. Warto więc zadbać o to, by okno wyglądało jak najpiękniej, gdyż dzięki temu będziemy lepiej czuć się w pomieszczeniu, w którym będziemy przebywać. Jednak jak zawsze w aranżacji – tak samo w tym przypadku – należy zachowywać umiar. Dobór dekoracji okiennych powinien zależeć w dużym stopniu od tego, w jakim stopniu zależy nam na dostępie do naturalnego światła. Większość z nas pragnie, aby wnętrze domu było jak najlepiej oświetlone, a naturalne światło mogło do niego swobodnie wpadać. Poniżej prezentujemy krótki zbiór porad i wskazówek istotnych przy dekorowaniu okien.

Firany, zasłony, a może rolety co wybrać?

W sklepach możemy dostać wiele elementów, które możemy wykorzystać do aranżacji okien, między innymi: piękne firany, wymyślne zasłonki lub rolety – począwszy od tradycyjnych, po markizy czy rolety rzymskie. Wybór powinny determinować przede wszystkim względy praktyczne i estetyczne.
Firany i zasłony, to rozwiązanie klasyczne i uniwersalne, które przychodzi nam do głowy pierwsze, gdy myślimy o aranżacji okien. Współcześnie można je dostać w każdym kolorze, w niezliczonej ilości materiałów, o zróżnicowanych wzorach. Decydując się na taki wystrój okna należy wziąć pod uwagę usytuowanie okna względem stron świata. W mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, usytuowanym od strony południowej, można zawiesić firany i zasłonki o grubszym splocie. W pomieszczeniu, gdzie dociera trochę mniej światła, posiadającym niewielkie okna, dobrym pomysłem jest zastosowanie materiałów półprzezroczystych.
Rolety są dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń, których nie chcemy dodatkowo przepełniać długimi i masywnymi zasłonami i firankami. Dekorację tę podnosi się za pomocą łańcuszka lub sznurka. Zapewniają one doskonałą ochronę prywatności i intymności w pomieszczeniu.

2 komentarze

  • Gosia, 17 grudnia 2016, 20:37

  Odpowiedz

  Kompletnie nie wiem, jakie firanki sobie kupić, dopiero co urządzamy sobie domek. Chciałabym coś fajnego, żeby dobrze wyglądało w oknie…

  • Ania, 20 grudnia 2016, 17:21

  Odpowiedz

  Ostatnio modne są takie cieniutkie firanki, bodajże z organzy, tiulu czy woalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.